Δευτέρα, Μάιος 06, 2024
Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2018 07:59

Η ΕΥΘΥΤΑ ξανά στο σχολείο μας!...

Τη Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2018 ήρθε πάλι στο σχολείο μας η ΕΥΘΥΤΑ, στα πλαίσια της Κυκλοφοριακής Αγωγής για τη Γ΄ τάξη του σχολείου μας. Αρχικά, ενημέρωσαν τα παιδιά για τους Κανόνες Οδικής Κυκλοφορίας, για τη χρήση του κράνους, για τα σήματα οδικής κυκλοφορίας, για την αποφυγή χρήσης κινητού τηλεφώνου κατά τη διάρκεια της οδήγησης και για τις συνέπειες της οδήγησης σε κατάσταση μέθης.

Κατόπιν, στην αυλή του σχολείου μας, τα παιδιά βιωματικά μυήθηκαν στους καθημερινούς κανόνες οδικής κυκλοφορίας, που θα τα κρατήσουν ασφαλή στην καθημερινότητά τους.

ΕΥΘΥΤΑ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΔΕΚΑΤΕΣΣΕΡΑ!!!