Τετάρτη, Μάιος 01, 2024
Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2020 18:38

Ήρθε ο καιρός να στείλει και η Α΄ τάξη και τις δικές της ευχές στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες!

Την Τρίτη 11/02/20 η Α΄ τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκε το Ταχυδρομείο προκειμένου να στείλει και τις δικές της ευχές και ζωγραφιές στα σχολεία με τα οποία συνεργάζεται! Τα μικρά είχαν την ευκαιρία να δουν τον χώρο του ταχυδρομείου και τον ρόλο του, να μάθουν τι είναι οι θυρίδες, τι τα γράμματα και τα δέματα, ποια είναι τα βασικά στοιχεία που πρέπει να περιλαμβάνει ένα γράμμα κ.ά.. Τέλος, κόλλησαν τα γραμματόσημά τους και τα έβαλαν στο γραμματοκιβώτιο. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Σάββα και την κα. Ανθούλα για την ξενάγηση και τις πληροφορίες που τους έδωσαν, καθώς και για το γλυκό κέρασμά τους.