Τρίτη, Μάιος 07, 2024
Τρίτη, 01 Μαρτίου 2022 21:13

Αδέσποτα ζώα: Ευαισθητοποιούμαστε, ενημερωνόμαστε και ενημερώνουμε!

Οι μαθητές του Δ1 και Δ2 (με τις εκπαιδευτικούς τους Αλχαζίδου Αθηνά, Παπακυριακού Ελευθερία και Κουνάκη Τσαμπίκα) δεν προσπερνούν τα αδέσποτα! Αντιθέτως, τους αγγίζει η τύχη των αδέσποτων και προσπαθούν να ευαισθητοποιήσουν την τοπική κοινωνία εκφράζοντας μηνύματα μέσα από τις ζωγραφιές τους! Η υλοποίηση της φιλοζωικής δράσης που ανέλαβαν δείχνει ευθύνη και ήθος προς τα ζώα και το περιβάλλον και είμαστε περήφανοι για αυτούς! Μακάρι να αλλάξει η ζωή των μικρών μας φίλων προς το καλύτερο! Το ιδανικό, βέβαια, θα ήταν το κάθε ζωάκι να βρει ένα σπίτι με αγάπη και θαλπωρή....