Πέμπτη, Μάιος 02, 2024
Σάββατο, 04 Ιουνίου 2022 19:05

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ

Την Κυριακή 5 Ιουνίου 2022 το 1ο, 2ο & 3ο Δημοτικό Σχολείο Αφάντου και το Δ.Σ. Ψίνθου συνδιοργανώνουν ένα Ενδοσχολικό Εκπαιδευτικό Τουρνουά Ρομποτικής με την υποστήριξη της Eduact έχοντας ως σκοπό την προώθηση της εκπαιδευτικής καινοτομίας.

Ο ειδικότερος στόχος μας είναι να ωθήσουμε ολοένα και περισσότερα παιδιά στην εκπαιδευτική ρομποτική και να προωθήσουμε τη μάθηση μέσα από νέα μαθησιακά περιβάλλοντα.

Τόπος διεξαγωγής του τουρνουά: 2ο Δημοτικό Σχολείο Αφάντου

Ημέρα διεξαγωγής: Κυριακή 5 Ιουνίου 2022